Evini Satıp Dünya Turuna Çıktı

0
1389
Evini Satıp Dünya Turuna Çıktı

Aktif gazeteciliği bırakmasının ardından, İstanbul’daki evini satıp önce Londra’ya, ardından dünya turu için Afrika ve Güney Asya’ya giden Asım Güneş, Amerika turuna başlamak üzere New York’a geldi.

Aktif gazeteciliği bıraktıktan sonra, İstanbul’daki evini satarak önce dil eğitimi için Londra’ya, ardından dünya turu için Afrika ve Güney Asya’ya giden Asım Güneş, Amerika turuna başlamak üzere New York’a geldi.

Sırt çantası ve fotoğraf makinesiyle dünyayı gezen Güneş, muhabirlere yaptığı açıklamada, 11 ay süren ilk gezisinde 6 milyon adım attığını söyleyerek, gittiği ülkelerde sosyal medya üzerinden iletişime geçtiği kişilerin evlerinde ya da ucuz otel ve misafirhanelerde kaldığını anlattı.

Güneş, masrafları düşük seviyede tutabilmek için en ucuz ulaşım yollarını seçtiğini belirterek, “Benim sponsorum arkadaşlarım. Kimi çanta, kimi fotoğraf makinem için yedek batarya hediye etti. İstanbul’da bir evim vardı. Onu sattım ve yaklaşık bir odasının parasıyla bu turu tamamlamayı hedefliyorum. Ama en azından kameramı ve birkaç küçük ihtiyacımı karşılayacak sponsorum olmasını isterdim” dedi.

“Fotoğraf sergisi açmak istiyorum” 

ABD’de yaklaşık 1 ay kalmayı planladığını, daha sonra Meksika üzerinden Güney Amerika’ya geçeceğini belirten Güneş, “Döndüğümde tur boyunca çektiğim fotoğraflardan oluşan bir sergi açmak istiyorum” dedi.