Gelecekte Bugün

0
1513
Gelecekte Bugün

Tüm firmaların katılımıyla gerçekleşen 3 gün İspanyanın başkenti Madrid’in ev sahipliği yapacağı 175 teknoloji adamı konferans boyunca konuşma yapacak.

Gelecekte insanlarla iyi anlaşan makinelere gerek olduğunu Apple kurucusu söylemiş oldu. İnsanlara en çok fayda sağlayacak şeyin ev robotları olabileceğini anlatan South Summit. Ayrıca masaüstü bilgisayarların kralı olarak tabir edilen Jobs’da ek olarak devamında şu cümleleri kullandı:

“Benim zamanlarımda bilgisayar denilen şeyin adını dahi duymamışızdır. Bir bilgisayar bir evin iki misli katındaydı bu zamanlarda alacak durumu olmayanlar çok vardı. Şimdi temelime en baştan başlasam sanırım ilk yapacağım kendimi robotlara yöneltmek olurdu. En mühim olarak olayın en başından yani temelinden programlamadan başlamak olurdu. Gelecekte insanları anlayabilecek makinelere intiyaç var bununda olabilmesinin tek yolu çalışmak o yüzden geleceğin yapay zekada olduğu düşüncesinde oluyorum” diye ifade etti.

Teknoloji şuan her yerde ve bu  yüzden insanlara duygusal olarakta etkiliyor öncelikle. Gelecekte ne gibi teknolojik gelişmelerin  olacağını tabiki bilemeyiz fakat söylendiği gibi olursa  eğer bu durum iyi olacak gibi görünüyor. Zamanla ne olacağını göreceğiz.