Mesut Özil: ”Sahada Dua Ediyorum”

0
1416
Mesut Özil: ''Sahada Dua Ediyorum''

İngiltere Premier Lig takımlarından Arsenal’da forma giyen Mesut Özil, ailesinin kendisini doğru prensipleri öğrettiğini ve bundan dolayı kendisini kaybetmediğini açıkladı.

The Times gazetesine röportaj veren Türk asıllı Alman futbolcu, ailesinin kendisine her zaman insanlara iyi davranmayı nasihat ettiğini vurgulayarak, “Ailem bana doğru prensipleri öğretti, bu yüzden kendimi kaybetmedim. Bana özel olmadığımı ve mütevazılığı öğrettiler. ‘Bir yıldız olma yeteneğine sahip olabilirsin ama bu seni, erkek ve kız kardeşlerinden daha iyi yapmaz. Birbirinize saygı gösterin. Bir arada olun’ dediler. Ben böyle büyüdüm. Bu, kültürle ilgili bir şey” ifadelerini kullandı.

İnançlı bir insan olduğunu belirten 27 yaşındaki futbolcu, “Benim için dua etmek önemli bir şey. Sahada da dua ediyorum. Bunu insanlara müslüman ya da inançlı biri olduğumu göstermek için yapmıyorum, kendim için yapıyorum. Arsenal takımı bana saygı gösteriyor” şeklinde konuştu.

Fransız eski futbolcu Zidane’ın çocukluk idolü olduğunu belirten Mesut Özil, “Saygı duyduğum, kendisinden öğrendiğim ve kendisi gibi olmak istediğim biriydi. Yaptığı hareketlerin aynısını yapmak istiyordum. Zidane’a her zaman hayranlık duydum. Çok alçak gönüllü biriydi. Nasıl pas attığını gözlemlerdim. Hiçbir zaman gösterişli hareketler yapmayı istemezdi. Akıllıca oynardı” dedi.