Resim Tutkusuyla 10 Bin Kilometre Pedal Çevirdi

0
1507
Resim Tutkusuyla 10 Bin Kilometre Pedal Çevirdi

Resim sanatını anlamlandırmak ve farklı hikayeler dinleyerek sanatının değerini arttırmak ve geliştirmek için bisikletiyle İzmir’den yola çıkan 30 yaşındaki Deniz Şanlı, bu amaçla 10 bin 400 kilometre pedal çevirdi.

Resim sanatını anlamlandırmak ve farklı hikayeler dinleyerek sanatını geliştirmek için bisikletiyle İzmir’den yola çıkan 30 yaşındaki Deniz Şanlı, bu amaçla 10 bin 400 kilometre pedal çevirdi. Erciyes Üniversitesi Resim Öğretmenliği Bölümü mezunu Şanlı, muhabirlere yaptığı açıklamada, 9 Nisan’da İzmir’den bisikletle yola çıktığını söyledi.

Tur boyunca 54 ili gezdiğini belirten Şanlı, “Akdeniz, Güneydoğu, Doğu Anadolu ve Karadeniz Bölgesi’ni gezdim. İç Anadolu’dan sonra Marmara ve Trakya’yı geçip Çanakkale’den aşağıya salıp tekrar başladığım nokta İzmir’de bitirmek hedefim” dedi. Şanlı, gittiği bölgelerde olumlu ya da olumsuz gündemlere müdahil olduğunu anlatarak, yaşadıklarını ve gördüklerini resimlerle ifade etmek istediğini söyledi.

Yaptığı sanatı anlamlandırma çabası içerisinde olduğunu dile getiren Şanlı, “Daha doğrusu sanat kavramını yukarıdan tabana çekmek. Biraz da aktivistçe bir iş, yaptığım şey. Bu amaçla yollardayım” sözlerini kullandı.