Ünlü Hosting Firması İsimTescil’in Sahibi Tutuklandı, Şirket Kapatılabilir!

0
1010

Türkiye’nin en ünlü hosting firmalarından biri olan İsimTescil’in sahibi Abdullah Büyük tutuklandı. Şirket kapanabilir domain ve hostingleriniz tehlikeye girebilir.

Daha önce FETÖ terör örgütüne finans yardımı sağladığı gerekçesiyle gözaltına alınan adli kontrol kararıyla serbest bırakılmasından hemen sonra Bulgaristan’a giden hosting firması İsimTescil’in sahibi Abdullah Büyük, Bulgaristan yetkilileri tarafından Türkiye’ye gönderilmesiyle birlikte tutuklandı.

FETÖ terör örgütünün para kasası olan Ferhat Tunalı kod adıyla nam salmış olan Büyük hakkında, 2015 yılında her salı günü Üsküdar’daki 5 katlı bir binada toplantılar yaptığı ve FETÖ’nün bölgedeki işleyişinin finanse edilmesine yönelik kararların alınmasını sağladığı gibi iddialar yer alıyor.

İsimTescil Kapanacak mı ?
İsimTescil Kapanacak mı ?

İsimTescil’in belirttiği sayıya göre hosting firmasının bünyesinde toplam 590984 adet aktif domain sayısı bulunuyor. İnternet dünyasında müşteri hizmetleri açısından sıkıntılı bir firma olarak bilinen İsimTescil’de domaini olan kullanıcılar, firmanın olası bir kapatılma durumunda gerekli bilgilerle Icann’la iletişime geçmeleri halinde kurumdan yardım alacaklardır. Domain adlarınızı diğer domain adlarınızı diğer firmalara taşıyarak sıkıntıdan kurtulabilirsiniz.